Prostitutka polévala návštěvníky nočního klubu kyselinou. Hrozí ji dvanáct let

19.06.2019
Ilustrační foto
Krajský soud v Plzni začal projednávat případ, který se stal vloni v březnu. Šestačtyřicetiletá Moldavanka Anna Kroft tehdy polila v plzeňském nočním klubu dva muže a jednu ženu 96procentní kyselinou sírovou. Zasáhla je na hlavě a rukou.

Verze ohledně incidentu se jak u obžalované, tak poškozených diametrálně liší. Cizinka při vyšetřování uvedla, že ve zmiňovaném nočním klubu jen přespávala, protože jeho majitelka je její kamarádka. V osudnou noc jí probudil křik z chodby. Když vyšla ven z pokoje, viděla tři muže, jak se brutálně napadají. Chtěla je polít vodou, ale prý omylem vzala láhev s kyselinou. „Bylo to hrozné. Začali se prát a jeden z mužů spadl na zem a nehýbal se. Měla jsem strach, že je mrtvý. Všichni byli agresivní, nikdo se nikoho nezastal. Strčili do mě a zlomila jsem si nohu. Měla jsem šok a žádnou bolest jsem necítila. Napadlo mě, že když se perou, vyleju na ně kýbl s vodou. Stejně tak, jak to dělám doma, když se perou psi. Sáhla jsem do skříňky, vůbec jsem nekoukala, co je to za lahev. Byla to nešťastná náhoda,“ tvrdila dnes u soudu Anna Kroft.

Druhá strana to však vidí jinak. Nejprve majitelka nočního podniku uvedla policejnímu vyšetřovateli, že si Moldavanka u ní pronajímala pokoj, kde vykonávala sexuální služby. Právě zmiňovaní muži odmítli obžalované ženě zaplatit a v tu chvíli začal konflikt. Cizinka jednoho z mužů udeřila lahví po hlavě. Poté se do incidentu zapojil její známý, který se jí zastával.
Policie později zjistila, že k erotickým službám nedošlo a v pokoji se jen popíjelo.

Poškození požadují po obžalované ženě bolestné ve výši 2 a půl milionu korun. „Rozpadala se mi bunda, zůstávaly mi vlasy v ruce, pamatuji si sanitku, pak už nic,“ řekl tehdy jeden z poškozených.
Jeden z mužů už má za sebou i pět plastických operací. Druhého muže lékaři operovali čtyřikrát. „Žena, která byla s muži na pokoji, měla podle obžaloby poleptaných asi pět procent povrchu těla, lékaři ji museli odřezávat příškvarky z kůže a prošla i autotransplantací kožních štěpů,“ shrnul státní zástupce.

Za těžké ublížení na zdraví může žena skončit ve vězení až na 12 let.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR