Příští rok přijede na Colours of Ostrava hudební legenda The Cure!

10.10.2018
Ilustrační foto
Osmnáctý ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční sice až příští rok v polovině července, ale samozřejmě už teď je pro většinu pořadatelů důležité mít zamluvené ty největší hvězdy. A tak i ostravský hudební svátek se už může pochlubit hudebními osobnostmi, které zvýrazní jeho lesk. Do moravskoslezské metropole dorazí legendární  britská kapela The Cure.

„Lepší a slavnější kapelu si k osmnáctému ročníku našeho festivalu, tedy ke ‚vstupu do dospělosti‘, nemůžeme ani přát,“ říká ředitelka přehlídky Zlata Holušová.

The Cure letos slaví 40 let své existence. Kapelu založil zpěvák a kytarista Robert Smith, který je pořád součástí tohoto uskupení. Jinak se v kapele už vystřídalo třináct hudebníků. V současné chvíli nastupuje The Cure v tomto složení: baskytarista Simon Gallup, bubeník Jason Cooper, klávesista Roger O’Donnell, kytarista Reeves Gabrels a zmiňovaný Smith.

„Je to pro nás obrovská pocta a splněný sen. Vždyť The Cure patří k největším legendám světové hudby, ovlivnili několik generací muzikantů a kapel. Přestože letos oslavili čtyřicet let své existence, prostě nestárnou,” dodává Holušová.

Aktuálně v ČR