Přemístil se medvěd z Valašska do Beskyd?

06.12.2018
Ilustrační foto
Je čím dál více pravděpodobnější, že se medvěd, který v září řádil na Valašsku, přemístil do severní části Moravy. Už podruhé během několika týdnů zahlédli svědci potulovat se medvěda na Frýdecko-Místecku.
Poprvé se tak stalo v polovině listopadu, kdy huňáče zahlédlo několik lidí na rozhraní obcí Ostravice a Čeladná v okrese Frýdek-Místek. A nyní v pondělí se znovu ukázal. Tentokrát to však zřejmě nezůstalo jen u nevinné procházky, protože u obcí Morávka a Krásná blízko řeky Horní Bečva byly nalezeny dvě roztrhané ovce. Medvěda však zahlédli až nedaleko Starých Hamrů. Ve zmiňovaných obcích bylo hned vydáno nařízení, aby lidé zabezpečili zvířata, ale i zahrady a případně i včelstva.

I když ochránci přírody stále nemají stoprocentní jistotu, že se jedná o toho samého medvěda, který se vyskytoval v září na Vsetínsku. Během svého "pobytu" ve zdejších končinách zabil desítky ovcí, ale neušetřil ani kozu, králíka či kohouta. Ochranáři se ho snažili chytit do klece, ale medvěd se k ní ani nepřiblížil. Nepovedlo se ani nasazení zkušeného stopaře-veterináře.

Aktuálně v ČR