Požár poničil v Ostravě dvanáct autobusů. Zasahující hasič zkolaboval

16.06.2019
Ilustrační foto
Včerejší horké počasí bylo doslova na padnutí. O to těžší práci měli ostravští hasiči, kteří kolem 19. hodiny zasahovali u požáru v garážích Dopravního podniku. Oheň zde poničil 12 autobusů, z toho více jak polovina je na odpis. „Sedm autobusů poškodily přímo plameny, dalších pět sálavé teplo,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Během zásahu zkolaboval díky vysokým teplotám jeden z hasičů.

Policisté nyní zjišťují, co bylo příčinou požáru. I dopravce zatím nemám vyčíslenou přesnou škodu. Zároveň však slibuje cestujícím, že tato pohroma by neměla ovlivnit jízdní řád v Ostravě. „Naše pondělní spoje to ale nijak neovlivní. Vyjedeme podle jízdních řádů,“ řekla mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

Hasiči měli hodně práce i v Bukovině u Pecky na Jičínsku, kde včera odpoledne hořelo v kravíně, kde se v tu chvíli nacházelo více než 100 kusů dobytka. Hasičům se díky rychlé akci povedlo všechna zvířata zachránit. Oheň se podařilo zlikvidovat za necelé dvě hodiny. „Hasiči ještě zkontrolovali objekt pomocí termokamery kvůli možným skrytým ohniskům," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR