Policistova předtucha byla správná. Zachránil muže před sebevraždou

25.03.2019
Ilustrační foto
Pomáhat a chránit by měla být pro policisty samozřejmost. Přesto je nutné občas vyzdvihnout činy, které příslušníci zákona vykonají.

Minulý pátek jel dopravní policista Vojtěch Moucha po dálnici D6 mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Když projížděl kolem mostu u Transmotelu, všiml si auta, které bylo opodál zaparkované. Protože věděl, že si tento most občas vyberou lidé ke skončení svého života, pro jistotu zastavil a šel se podívat po majiteli vozidla. Jeho předtucha byla správná. „Věděl jsem, že u tohoto mostu už došlo k několika tragickým událostem, proto jsem se vydal podívat do okolí. Když jsem uviděl muže, který se držel zábradlí a visel z mostu, tak jsem byl samozřejmě zaskočený,“ uvedl Vojtěch Moucha.

I když nikdy ještě nezažil situaci, kdy by sebevrahovi rozmlouval jeho čin, věděl, že nesmí meškat a musí rychle konat. Začal na nešťastníka mluvit. „Po chvíli mi muž ukázal, že mohu jít blíž k němu. Bavili jsme se spolu několik desítek minut, kdy mi řekl, že má mnoho problémů a chce ukončit svůj život. Nakonec se mi povedlo ho přesvědčit, ať to nedělá a přeleze zpět přes zábradlí. Když tak učinil, okamžitě jsem k němu přistoupil a zajistil ho, aby již dále nemohl ohrožovat svůj život,“ uvedl Moucha, který ještě dodal, že hlavním problémem muže byla ztráta zaměstnání a s ním i finanční problémy.

„Muž byl následně ošetřen a odvezen na psychiatrické oddělení do ostrovské nemocnice,“ informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

„Samozřejmě jsem rád, že to celé dobře dopadlo. Do podobné situace jsem se dostal vůbec poprvé a musím říct, že to bylo psychicky dost náročné,“ doplnil policista Moucha.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR