Policie obvinila tři osoby ohledně srpnového utonutí dvou vietnamských chlapců

22.10.2018
Ilustrační foto
Středočeští policisté dnes oznámili, že obvinili tři osoby ohledně srpnovému utonutí dvou vietnamských chlapců na jezeře Lhota u Prahy. Mělo by jít o dvě ženy a jednoho muže. Policie je viní z usmrcení z nedbalosti.

Nyní se spekuluje, zda jsou obviněni zaměstnanci koupaliště či příbuzní utonulých chlapců.
„Obvinili jsme tři osoby. Jedná se o dvě ženy a jednoho muže. Obvinili jsme je z trestného činu usmrcení z nedbalosti, kde jim hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden až šest let. Vzhledem k tomu, že na případu stále ještě pracujeme, nebudeme v tuto chvíli sdělovat žádné bližší informace, ani co se týká obviněných,“ řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Policie se ještě chystá vyslechnout další osoby.

K neštěstí došlo 2. srpna. Příbuzní obviňovali zaměstnance areálu, že otáleli s hledáním chlapců. Šéf koupaliště Robert Nedvěd zase namítal, že matky chlapců nedokázaly naznačit, kde by chlapci mohli přibližně být, navíc mluvily jen vietnamsky. Zaměstnanci se také snažili nevyvolávat mezi ostatními návštěvníky paniku. Podle policie došlo k podnětu k hledání chlapců od cizích návštěvníků a né od rodiny.

Tři dny po neštěstí se příbuzní chlapců (5 a 7 let) sešli znovu na koupališti a uspořádali zde pietní akci za zemřelé.

Aktuálně v ČR