Policejní zásah ukončil nelehký život desítek psů

10.10.2019
Ilustrační foto
Často se v posledních letech mluví o množírnách psů. Začaly padat i tresty za tuto nechutnou činnost, při které psi trpí někdy až tak, že mají doživotní následky či dokonce umírají. Přesto se stále najdou jedinci, kteří velkochov psů nadále provozují. Jedním z nich byla i žena z Jesenicka.

Desítky zvířat žily ve Zlatých Horách v nevyhovujících podmínkách. Naštěstí kriminalisté společně s pracovníky Státní veterinární správy provedli domovní prohlídku, při které kvůli podezření z týrání zvířat zajistili téměř čtyřicet psů. Policie vzhledem k vyšetřování nechce poskytovat bližší informace.

"Majitelka psy nevenčila, takže po vyvedení ven byli dezorientovaní, protože na to nebyli zvyklí. Také byli nemocní, měli například záněty spojivek, a kvůli životním podmínkám rovněž byli vystresovaní," uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček, který ještě dodal, že podle informací měla žena dříve v objektu dokonce i sedmdesát psů. "Poslední dva tři roky už pak eskalovaly problémy s hlukem a zápachem, takže na to dlouhodobě chodily stížnosti,“ nastínil starosta Zlatých Hor Milan Rác pro idnes.cz. "Vím, že některé psy majitelka v minulosti prodávala, zaznamenali jsme inzeráty. Jsem rád, že se kolem toho konečně něco děje. Situace už byla složitá, navíc paní už při kontrolách nechtěla otevírat. Lidé z okolí si určitě oddychnou a radnice také. Nicméně ten dům je v současném stavu neobyvatelný,“ dodal starosta.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR