Po Brnu a Karlových Varech bude mít primátorku i Jihlava. Naopak rekordman Kubera končí

02.11.2018
Ode dneška už v Jihlavě vědí, kdo jim bude v následujících čtyřech letech vládnout. Na koalici se dohodly hnutí Fórum Jihlava, ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci. Primátorkou se stala Karolína Koubová z Fóra Jihlava. Na vítězné hnutí ANO se nedostalo, skončí v opozici, stejně jako ČSSD, KSČM a SPD.
„Vedení města pro mě není soutěž, je to pro mě závazek a určité poslání,“ prohlásila třiatřicetiletá Koubová po svém zvolení. Doposud se věnovala především divadlu a produkční činnosti.

I ve vedlejším kraji budou mít v čele krajského města ženu. V Brně se primátorkou stala Markéta Vaňková z ODS. I zde bylo z koalice vynechané vítězné hnutí ANO. Na vedení jihomoravské metropole se dohodly druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD.

Třetí naší primátorkou je Andrea Pfeffer Ferklová z hnutí ANO, která povede Karlovy Vary. Do koalice si ANO přizvalo ještě hnutí Karlovaráci a stranu ODS.

V Teplicích se po 24 letech loučí z nejvyššího postu Jaroslav Kubera. Od roku 1994 byl starostou, poté v roce 2002, kdy se Teplice staly statutárním městem, primátorem. Kubera se rozhodl, že se bude věnovat už jen senátorské činnosti. Na postu primátora ho v lázeňském městě vystřídá jeho spolustraník Hynek Hanza.

Aktuálně v ČR