Plíšková se dostala až do finále, přesto stále nemá jistou účast na Turnaji mistryň

15.10.2018
Ilustrační foto
Skvělý turnaj prožila Karolína Plíšková v čínském Tchien-ťinu, chyběly však k tomu dvě třešničky na dortu. Za prvé celé toto asijské klání vyhrát. Ve finále ale byla silnější Francouzka Caroline Garciaová, která naši tenistku porazila 7:6, 6:3. A za druhé Plíšková ještě díky prohře nemá jistou účast na Turnaji mistryň, který se koná od 21. do 29. října v Singapuru.

26letá česká hráčka se nyní zúčastní turnaje v Moskvě. K postupu do Singapuru jí stačí vyhrát alespoň dvě kola, aniž by se musela ohlížet, jak si povede její konkurentka Nizozemka Kiki Bertensová. Nakonec se ale obě mohou na závěrečném turnaji představit, musí se ale dostat do semifinále, pak by přeskočily Ukrajinku Elinu Svitolinovou, která tento týden nikde nestartuje. Plíšková má velkou výhodu v tom, že jako nasazená hráčka začne turnaj až ve druhém kole. Střetne se v něm s vítězkou z kvalifikace.

Turnaje v Moskvě se zúčastní z českých hráček právě jen Karolína Plíšková. Další naše tenistky se představí v Lucembursku - Kateřina Siniaková a z kvalifikace postoupí úspěšnější z dvojice Kristýna Plíšková - Tereza Smitková. Z mužů nastoupí Jiří Veselý v belgických Antverpách a Lukáš Rosol právě v Moskvě.

Aktuálně v ČR