Plekanec se definitivně zařadil mezi české hokejové legendy. Kdo bude další?

17.10.2018
Ilustrační foto
Tomáš Plekanec odehrál dnes v noci tisící zápas v NHL. Z českých aktivních hráčů je v tuto chvíli jediný, kdo se může touto cifrou pochlubit. Je ale pravděpodobné, že i další současní čeští borci mají kvality na to dosáhnout tohoto úctyhodného čísla.

Davidu Krejčímu je 32 let, odehrál zatím 774 zápasů. Pokud mu vydrží zdraví, tak by tisícovky mohl dosáhnout přibližně za tři roky, což je velmi pravděpodobné.
Ještě více nadějné, skoro jisté, je to u Jakuba Voráčka. Tento devětadvacetiletý útočník odehrál o zápas méně než Krejčí. V jeho věku není úplně bez šance, že by se mohl jednou dostat i na druhé místo historického pořadí Čechů v počtu odehraných zápasů. V tuto chvíli má druhou příčku obsazenou pro sebe Roman Hamrlík, který odehrál 1395 utkání.
A můžeme pokračovat dál v pozitivním duchu. I Michal Frolík, letos třicetiletý, by se mohl vyšplhat na metu tisíc odehraných zápasů v NHL. V současné chvíli jich sehrál 732. Znamená to však vydržet čtyři roky v zámořské soutěži a být, znovu opakujeme, zdravý!

Úplně bez šancí není ani Ondřej Palát, který sice zatím odehrál "jen" 366 zápasů, ale je mu "teprve" 27 let. Osm až devět let by mohl tento šikula z Tampy Bay v nejlepší hokejové lize vydržet.

A pak jsou tady mladíci, kteří budou potřebovat vydržet více jak deset let za mořem, aby bájné tisícovky dosáhli - Tomáš Hertl (24 let - zatím 334 zápasů), David Pastrňák (22 let - 259) či Pavel Zacha (21 let - 143).

Zmiňované mety se pravděpodobně nedočkají dalšíkvalitní čeští hráči - Roman Polák (zatím 691), který měl už před totuo sezonou problémy najít klub, nakonec si ho vzal Dallas. Pak sem patří i Martin Hanzal (666) či Vladimír Sototka (465). Oběma je 31 let.

Jen pro doplnění, nejvíce zápasů odehrál, kdo jiný, Jaromír Jágr (1733), následuje zmiňovaný Hamrlík, na třetí příčce je Robert Holík (1314), poté Radek Dvořák (1260), Patrik Eliáš (1240), Václav Prospal (1108), Radim Vrbata (1057), Petr Svoboda (1028), Milan Hejduk (1020) a Petr Sýkora (1017). Titi borci se mohou pyšnit, že se jim povedlo tak dlouho působit v zámořské lize.

Aktuálně v ČR