Pilot místo na letištní ploše málem přistál na osobním vozidle

18.03.2019
Ilustrační foto
Velký zážitek mají za sebou tři děti z Třebíčska, které vezla v autě jejich matka. Najednou se nad jejich vozidlem zjevilo letadlo a podvozkem zavadilo o střešní nosič jedoucího auta. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Horší je to se škodou jak na autě, tak na letadle.

Podle informací svědků si chtěl pilot letadla po vzlétnutí z letiště ve Střítěži udělat několik zkušebních okruhů. Jenže při přistávacím manévru, ve chvíli kdy letěl ve směru od vodní nádrže Markovka přes místní asfaltku, zavadil levým kolem o osobní vozidlo. "Stalo se to zřejmě vinou pilota sportovního letadla, na místo se dostavil letecký inspektor, zástupce letecké amatérské asociace. Tento inspektor bude dále případ prověřovat,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Pilot i osazenstvo vozidla, kromě šoku, vyšlo z incidentu bez újmy. Škoda na dopravních prostředcích však není malá. „Ta čísla jsou samozřejmě předběžná, 50 tisíc je na autě, 300 tisíc na letounu,“ doplnila mluvčí.

Podle místních lidí k takovéto nehodě zde ještě nikdy nedošlo, i z toho důvodu, že pilot má velký rozhled jak na silnici, tak na přistávací plochu. I proto se neplánují žádné změny ohledně pohybu letadel blízko silnice. „Je to silnice veřejná, podle našich informací jde o chybu pilota, nebude se s tím nic dělat, měnit,“ reagovala třebíčská mluvčí Irini Martakidisová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR