Petr Jákl natáčí nejdražší český film v historii

13.09.2018
Na rok 2020 je plánována premiéra filmu Jan Žižka, který by se díky rozpočtu přesahující půl miliardy korun měl stát nejdražším českým snímkem v historii naší kinematografie.
Film o této jedné z našich nejslavnějších historických postav natočí Petr Jákl, který je zároveň i spoluproducentem. Film vznikne na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše. Ale definitivní podobu scénáři dal právě Jákl.

Hlavní roli Jana Žižky ztvární americký herec Ben Foster. I v dalších rolích se objeví zahraniční známé tváře. Michael Caine si zahraje Lorda Borše, německý herec Til Schweiger dostal roli Rožmberka. Hlavní ženské role se zhostí australská herečka Sophie Loweová.
Ve filmu se však objeví i čeští herci, např. Ondřej Vetchý, Marek Vašut či Jan Budař.

Jákl plánoval tento film už osm let. Chce ve snímku ukázat i mladá léta Jana Žižky. "Zůstali jsme v tom, že je o mladém Žižkovi, což mě jako téma zaujalo. Je to něco jiného než husitské války, které již kdysi byly natočené, Pro mě období jeho mládí je zajímavější, protože to je zrod bojovníka," řekl režisér na včerejší tiskové konferenci. Jinak se chce hlavně držet historických fakt.

Film se začne natáčet za čtyři dny.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR