Pražští celníci odhalili rekordní množství látky určené k výrobě pervitinu

12.02.2019
Ilustrační foto
Pražským celníkům se povedlo zajistit 1,5 tuny bílé sypké látky, která se používá k výrobě metamfetaminu nebo-li pervitinu. Tato chemikálie byla odhalena ve dvou letadlech, které přiletěly z Číny.

„Podařilo se nám zachytit novou verzi prekurzorů, tzv. pre-prekurzory, které jsou určené k výrobě syntetických drog, v tomto případě metamfetaminu," sdělil novinářům šéf pražských celníků Josef Vachtl.

Podle vyšetřovatelů jde o rekordní množství této látky odhalené na českém území. „Dovoz se tvářil jako standardní zásilka celulózy z Číny určená k výrobě v papírenském průmyslu. Neočekáváme, že jsme byli cílovou zemí, a pokud ano, pak ne v plném rozsahu. Bude probíhat vyšetřování, které spadá do trestního řízení," dodal Vachtl.

Kriminalisté zatím nechtějí sdělovat, kdo zásilku objednal a přivezl a kam měla putovat, ani zda už policisté někoho v případu zadrželi a obvinili.

V těchto dnech se povedlo i zlínským celníkům odhalit dodávku pervitinu. V jednom z osobních aut našli deset kilogramů červeného fosforu. Jeho cena by se podle celníků mohla na černém trhu pohybovat v řádech milionů korun.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR