Pastrňák vstřelil hattrick, navíc už dosáhl sta gólů

15.10.2018
Parádní večer má za sebou český útočník v dresu Boston Bruins David Pastrňák. Nejenom že pomohl svým hattrickem k vítězství svého týmu nad Detroitem 8:2, ale také tím dosáhl sta gólů ve své dosavadní kariéře.
K výhře pomohl i jeho spoluhráč David Krejčí díky dvěma asistencím.

David Pastrňák se díky tomuto skvělému večeru dostal na druhé místo nejlepšího střelce nové sezony, během pěti zápasů vstřelil sedm branek. Nejlepším kanonýrem je zatím 10gólový Auston Matthews z Toronta.

22letý český útočník dokazuje, že jeho pověsti o jednom z největších talentů posledního desetiletí nelhaly. Např. jen dva čeští hráči dokázali v historii překonat hranici sta gólů dříve než on. Petr Klíma to zvládl za 231 zápasů a Jaromír Jágr k tomu potřeboval 245 utkání. David Pastrňák vstřelil sto branek za 259 mačů.

Jak bylo napsáno, Detroit sice prohrál, ale i tak se v týmu našel alespoň jeden hráč, který bude na tento zápas rád vzpomínat. Český obránce Filip Hronek v něm vstřelil svůj premiérový gól v NHL.

Kromě Pastrňáka se zatím žádný český hokejista ohledně vstřelených branek do první padesátky nevejde, zato v přihrávkách uzavírá Jakub Voráček první desítku. Tento ryšavý útočník se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími právě v nahrávkách.

V kanadském bodování se oba naši zmiňovaní útočníci nacházejí v první dvacítce.

Aktuálně v ČR