Otci se nelíbilo, že si jeho děti hrají ve školce s panenkami s tmavou pletí

10.01.2019
Jako velký podivín se předvedl muž z Plzeňska, kterému se nelíbilo, že ve školce, kam chodily jeho děti, mají mezi hračkami i panenky s tmavou pletí. Okamžitě napsal ředitelce školky anonymní email, ve kterém se rozhořčoval, jak je možné, že tam mají "černou" panenku.

"Jsme v české republice a jsme bílý. Nehodlám tento nechutný způsob propagandy multi-kulti v žádném případě tolerovat!!" napsal muž v e-mailu.
Soud však především řešil výhrůžné věty, která byly dále v emailu: "Berte to jako první a poslední přátelské upozornění. Situaci si osobně zkontroluji," napsal rodič s dodatkem, že pokud ředitelka nezjedná nápravu, napíše o tom na sociální sítě.

Policii se povedlo pisatele brzy najít a byla na něj podána žaloba. Muž se u výslechu přiznal a uvedl, že jeho chování byla největší hloupost v životě. Zároveň ale dodal, že má strach z multikulturismu, který se na nás ze všech stran hrne a vadí mu, jak mají menšiny stále větší a větší podporu.

Mužova lítost mu nakonec prospěla. Okresní státní zastupitelství Plzeň-město rozhodlo podmíněně zastavit trestní stíhání a stanovilo muži roční zkušební dobu. Rozhodnutí je však prozatímní a podmínečné. Pokud by se muž ve zkušební době opět choval nevhodně, pokračovalo by stíhání podáním obžaloby.  
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR