Opilý muž napadl nejdříve zdravotníky, pak i přivolané strážníky

18.09.2018
Ilustrační foto
V Prostějovské nemocnici bylo v pondělí kolem 14. hodiny velmi živo. Agresivní pacient zde napadal zdravotníky a při tom i ničil nemocniční zařízení. Museli být přivoláni strážníci.

Ti museli použít donucovací prostředky, protože 55letý muž začal být agresivní i vůči nim. Když ho dostali na zem, nasadili mu pouta.

Nakonec i strážníci skončili v péči zdravotníků, protože i je agresivní muž lehce poranil. „Muž je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, za který mu hrozí až čtyři roky vězení,“ podotkl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Tentokráte musela zasahovat policie, ale jindy si s agresivními pacienty zpočátku poradí i najatá ochranka. „Jsme jednoznačně rádi. Pravdou je, že incidenty s agresivními pacienty jsou nevyzpytatelné. Někdy je klid, jindy se během jedné noci objeví tři agresoři. Nejvíce se s těmito situacemi samozřejmě setkáváme na příjmových ambulancích,“ řekla  vrchní sestra chirurgického oddělení Eva Nemečková.

Stejný případ se stal v prostějovské nemocnici i vloni. Opilý 22letý muž tehdy také nejdříve napadl zdravotníky a později i přivolanou policejní hlídku. Následně skončil v poutech a poté na záchytce.

Aktuálně v ČR