"Opice" přepadávaly na silnicích kamiony. Už jsou za mřížemi

12.02.2019
Ilustrační foto
V pěti státech (v Rakousku, Německu, Itálii, Slovensku a Česku) řádili několik let vykrádači kamionů. Nyní ale spadla klec a lupiči byli v Polsku dopadeni.

V České republice se zlodějský gang zaměřil především na dálniční odpočívadla na D1, D5 a D11. Skupina přibližně pěti lidí vyčkávala v luxusních autech, až řidiči kamionů usnou a poté nařezávali plachty, aby zjistili, zda se v kamionu nepřeváží zboží, které by pro ně mohlo být zajímavé. "Zajímali se především o elektroniku, značkové oblečení, kosmetiku, jejich zájmu však neunikly ani motorové pily, pneumatiky či lego,” uvedla mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.
Např. z jednoho kamionu na D11 ukradli zloději 13 palet lega za 1,5 milionu korun. Z jiného nákladního vozidla vzali devět palet.

Aby je případně řidiči, kteří se vzbudili, nepoznali, měli při akci na hlavě masky opic.

Přesto se je nakonec povedlo odhalit a dopadnout. V několika polských obcích proběhla blesková akce zásahové jednotky. Zatčeno bylo deset členů gangu ve věku mezi 30 a 40 lety. Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili tři miliony korun a luxusní auta Porsche, Audi či BMW.
„Všem zadrženým bylo sděleno obvinění z účasti v organizované zločinecké skupině a také obvinění z účasti na krádeži zboží na území Rakouska a Polska, a také pomoci při ukrývání a prodeji tohoto zboží. V průběhu dalšího vyšetřování bude podezřelým doplněno obvinění z účasti na trestné činnosti páchané na území ČR. Všichni obvinění byli vzati do vazby,” uzavřela Sikorová.

autor: Alex Neugebauer
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR