Obrovská tragédie v Ostravě. Ze šestého patra vypadlo dvouleté dítě

12.07.2019
Ilustrační foto
Včera před osmou hodinou večerní došlo v ostravské ulici Jana Šoupala k tragické události. Ze šestého patra spadlo dvouleté dítě. I přes rychlou pomoc kolemjdoucího a následné péči záchranářů dítě zemřelo.

Kriminalisté nyní zjišťují, jak k tragédii došlo. „Bylo provedeno ohledání místa události, realizována řada výslechů. Žádáme svědky, kteří mohou sdělit k věci jakékoliv informace, aby nás kontaktovali na lince 158,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Více štěstí měla tříletá dívenka v brněnských Zábrdovicích, kterou záhledl kolemjdoucí, jak balancuje v otevřeném okně na parapetu v přibližně desetimetrové výšce. Volal na ní, ať je opatrná, ale nereagovala na něj, a proto rychle zavolal strážníky.

Strážcům zákona se povedlo s dívenkou navázat kontakt a ta nakonec slezla zpátky do pokoje. „Dva kolegové potom zůstali stát pod oknem pro případ, že by se holčička vrátila a bylo nutné ji chytit. Druhá hlídka mezitím spěchala po chodbě k bytu a snažila se tam přes dveře spojit s někým dospělým. Otevřela jí sedmačtyřicetiletá matka a řekla, že holčička si sama otevřela okno, zatímco ona spala a starší dcera odešla do sprchy,“ popsal mluvčí městské policie Jakub Ghanem.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR