Nymburk se bude spoléhat i na Američany

15.08.2018
Ilustrační foto
Obhájit český titul je povinností, teď by to chtělo ale i prorazit v Evropě. S takovými cíli vstoupí do sezony nymburští basketbalisté. K tomu by mu měli pomoci i noví hráči.

ČEZ Basketball Nymburk má po dnešku kompletní soupisku. Před několika hodinami středočeský klub podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem. Pro tohoto 190cm vysokého hráče to bude premiéra mezi dospělými, protože dosud hrál jen na amerických univerzitách. „Hledali jsme hráče, který by byl vhodným doplněním ke všem našim hráčům na obranné polovině a myslím, že Kendall je tím správným typem. Má jak výborné basketbalové dovednosti, tak je vhodnou osobností, aby se stal platným členem našeho týmu. Kendall je poslední kousek naší skládačky a zanedlouho začne tvrdá práce, abychom společně naplnili ambice a cíle našeho klubu," řekl hlavní trenér Nymburka Oren Amiel.

Už před pár týdny získal mnohonásobný mistr české nejvyšší soutěže také amerického hráče Alberta Jamese Englishe. Toto 193cm vysoké křídlo prošlo v poslední letech italskou, německou a francouzskou ligou. "English je pravý střelec disponující pestrou paletou zakončení. Vzhledem k tomu, že může nastoupit na pozicích tři, dva i jedna, je pro nás velice flexibilní pro nasazení v různých sestavách," podotýká trenér.

Nejenom v amerických vodách, ale i mezi našimi juniory hledal posilu pro nový ročník nymburský tým. A našel jí ve Filipu Novotném. Ten už za Nymburk v loňském roce odehrál v českém poháru pár zápasů, ale teprve nyní podepsal profesionální smlouvu. „Filip patřil v mládežnickém basketbalu vždy mezi klíčové hráče svého ročníku, a proto jsme rádi, že dostane šanci potvrdit růst svých schopností i na nejvyšší úrovni. Jak jsem mohl Filipa poznat, je výborný střelec, nic nevypustí v obraně, v tréninku je cílevědomý a dobře koučovatelný," dodává Amiel.

Aktuálně v ČR