Nezvykle velké dítě bylo vloženo do pelhřimovského babyboxu

22.01.2019
Od roku 2005 kdy začaly v České republice fungovat babyboxy, bylo do nich uloženo kolem 180 dětí. Zpravidla se jedná o čerstvě narozené děti či staré maximálně pár dní. Minulý týden však někdo vložil do pelhřimovského babyboxu skoro rok a půl starého chlapce! Váží 9, 5 kilo a podle statistik je to největší dítě, které bylo vloženo do některé z těchto schránek.

„Odhaduji ho na patnáct až šestnáct měsíců. Je zcela zdravý, jenom jej teď sestřičky zahřívají, protože byl trochu podchlazený, měl 35,5 stupně,“ podotkl po prvotním ošetření chlapečka primář místního dětského oddělení Stanislav Hlouštěk.

Pelhřimovský babybox funguje už jedenáct let, toto je však první dítě, které do něj bylo vloženo.

Chlapec dostal jméno Karel a prý už jsou na něj zájemci, kteří by si ho chtěli osvojit.

Protože malý hoch je zdravotně v pořádku a odložit dítě do babyboxu není trestným činem, nebude se policie tímto případem nadále zabývat. „Z výsledků prvotního lékařského vyšetření vyplynulo, že dítě je v pořádku, proto policisté nebudou ve věci provádět další šetření," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Pro primáře Hlouštěka je však záhadou, zda okolí, kde chlapec bydlel, zaregistrovalo, že zmizel. „U toho děťátka nebyly vůbec žádné dokumenty. Nebylo tam ani jméno, žádná zpráva. Byl jenom oblečený, musím ale říct, že čistě, pěkně,“ dodal primář
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR