Neznámý muž láká v Tišnově na Brněnsku do auta malé chlapce

08.01.2019
Ilustrační foto
Velmi rozumně se zachovali dva malí chlapci, které neznámý muž v Tišnově na Brněnsku lákal k sobě do auta. Oba jeho návrh odmítli. První případ se stal minulý týden, včera se to znovu opakovalo.

V pondělí přiběhla na tišnovskou služebnu Městské policie vystrašená matka se stejně rozrušeným synem, který strážníkům vypověděl, co se mu v ten den stalo. "Sdělil nám, že po cestě ze školy u něj zastavilo vozidlo, do kterého jej lákal muž za účelem svezení. Dále uvedl, že minulý týden se podobný případ stal jeho kamarádovi, který šel v podvečerních hodinách ze sportovního tréninku,“ sdělil tišnovský strážník Jiří Sokol.

Strážníci okamžitě rozeslali varování do tišnovských školek a škol. Zároveň o případech informovali i starosty okolních obcí.

Podle chlapce měl podezřelý muž na sobě černou čepici, černou bundu a tmavé brýle. I jeho vozidlo bylo černé barvy a s velkou pravděpodobností to byla Škoda Octavia.

Strážníci vyzývají, aby lidé podobné případy nahlásili tišnovským strážníkům na číslo 603 577 252 nebo státní policii na číslo 158. "V ideálním případě zachytit na mobilní telefon vozidlo a poznávací značku nebo si uvedené znaky jinak zaznamenat," dodal Sokol.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR