Nevzali ho k hasičům, tak se jim pomstil

12.04.2019
Ilustrační foto
Mladý muž z Opavska měl vždy jeden velký sen - stát se hasičem. Alespoň dobrovolným. Jenže se mu to nesplnilo. Rozumný člověk by chvíli kvůli tomu smutnil, ale pak by se snažil najít si jinou životní náplň či koníček. Jenže tento 27letý muž se rozhodl, že zkrátka chce být za každou cenu nablízku ohni. A tak začal úmyslně zakládat požáry...

Od loňského října jich založil v Opavě minimálně osm. Nyní však sklapla klec, policistům se mladého žháře povedlo dopadnout.

Pyroman se zaměřoval především na plastové kontejnery. Nevynechal však třeba i dětský domeček na předzahrádce restaurace.
„Založil otevřený oheň pod dřevěným přístavkem zahradního posezení restaurace. Požár se rozšířil také dovnitř restaurace. Poškozenými byla škoda vyčíslena na tři miliony korun,“ podotkl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Mladý muž svou zálibu v ohni dokazoval i tím, že si své činy natáčel.

Na zakladatele požárů byla uvalena vazba, aby nemohl případně ve své nekalé činnosti pokračovat.
Policisté ho obvinili ze spáchání zločinu obecného ohrožení a přečinu poškození cizí věci, za což mu hrozí až osmileté vězení.
Podle policejného mluvčího je možné, že se prokážou jeho další skutky. „Je předpoklad, že trestní stíhání ještě může být rozšířeno,“ dodal Černohorský.  

Aktuálně v ČR