Nevinný muž strávil ve vězení tři čtvrtě roku

17.10.2018
Ilustrační foto
Před dvěma lety přišla žena z Brněnska na policii s tím, že jí partner opakovaně fyzicky ubližuje. Vyšetřovatelům vypověděla, že jí druh brutálně znásilňuje, svazuje a nutí k prostituci. Její výpověď policistům stačila, aby muž byl zatčen a vzat do vazby.

Jenže žena se po čase přiznala, že si vše vymyslela kvůli žárlivosti. U soudu dokonce uvedla, že svého partnera nadále miluje a že ho chtěla jen vytrestat. Myslela si, že si muž posedí několik dní ve vězení a pak bude propuštěn. Avšak muži hrozilo odnětí svobody na deset let.

Muž byl tedy po tři čtvrtě roku propuštěn z vazby. Tím však tento případ neskončil. Teď naopak na lavici obžalovaných skončila dotyčná žena. I jí hrozilo deset let a to za křivé obvinění a křivé svědectví. Soud však byl velmi shovívavý a uložil jí jen dvouletou podmínku.

Jenže opět žena začala měnit svou výpověď a tvrdila, že jí rodina nutila k tomu, aby žalobu na svého muže stáhla. Brněnský krajský soud však ponechal v platnosti dvouletou podmínku.

Křivě obviněný muž nyní může žádat o odškodnění. Podle státního zástupce by však měl muž žádat finanční satisfakci od ženy, která ho do problémů dostala a né od státu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR