Nejdříve nastalo zklamání a obavy, poté však přišla radost a úleva. Plíšková jede do Singapuru

17.10.2018
Ilustrační foto
Karolína Plíšková potřebovala k účasti na Turnaj mistryň alespoň postoupit ze druhého kola probíhajícího turnaje v Moskvě. Zdálo se to jako snadný úkol, proti ní dnes nastoupila veteránka Věra Zvonarevová. Navíc Plíšková jako nasazená hráčka měla v prvním kole volno, zatímco její soupeřka už měla v nohách jeden včerejší zápas.
Jenže 34 letá Zvonareva předvedla skvělý výkon a vyprovodila naši hráčku z kurtu jednoznačně 6:1, 6:2. Plíšková však nemusela dlouho smutnit. Brzy na to prohrála i Nizozemka Kiki Bertensová, která byla jedinou soupeřkou naší tenistce o poslední osmé místo na Turnaji mistryň.
Karolína Plíšková tak doprovodí další naši hráčku Petru Kvitovou na prestižní klání osmi nejlepších tenistek roku.
Pro Plíškovou to bude třetí účast za sebou na tomto posledním turnaji sezony. Předloni skončila ve skupině, vloni se dostala do semifinále.
Petra Kvitová už dokonce Turnaj mistryň v roce 2011 vyhrála.

Turnaj mistryň začíná tuto neděli.
Obě zmiňované hráčky však nebudou jediné zástupkyně z Česka. Do čtyřhry se po letošních skvělých výkonech kvalifikovaly i Barbora Strýcová s Andreou Sestini Hlaváčkovou, poté Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou a také Květa Peschkeová, která nastoupí s čechoameričankou Nicole Melicharovou.

Aktuálně v ČR