Nečekaný zvrat. Falešný příslušník je nakonec od cizinecké policie

11.03.2019
Ilustrační foto
Když včera v obci Medonosy na Mělnicku zastavil řidič modré fabie šoféra jiného osobního vozidla a požadoval po něm peníze jako pokutu, zdálo se, že jde o vtipálka, který si jen hraje na policistu a takto si získává "přivýdělek" na víc. Jenomže nakonec se zjistilo, že jde o příslušníka cizinecké policie.

"Jde o policistu zařazeného ve struktuře Ředitelství služby cizinecké policie, který se jednání dopustil ve svém volnu, služební funkcionář s ním okamžitě zahájil kázeňské řízení,“ uvedl policejní mluvčí Jozef Bocán. "V tuto chvíli nelze předjímat, jakým směrem se věc bude dále ubírat. Důležité pro další postup bude i podání vysvětlení řidiče, který záznam jednání policisty pořídil. Na základě vyhodnocení všech skutečností se služební funkcionář rozhodne o dalším postupu,“ doplnil mluvčí.

Je možné, že se tento policista dopustil více podobných činů. Nyní však spadla klec, co na něj upozornil zmiňovaný řidič. Pomohlo k tomu především to, že měl v autě kameru, která natočila policistu, jak použije k zastavení majáky za zadním sklem. Poté vystoupí z auta, jde k druhému vozidlu a požaduje pokutu za několik domnělých přestupků, kterých se měl zastavený řidič dopustit. Ten však odmítl zaplatit a ihnd volal na policii. Příslušník cizinecké policie však náhle ujel.

Aktuálně v ČR