Napraví čeští reprezentanti mizerný dojem z Wembley?

25.03.2019
Českým fotbalistům vstup do kvalifikace o ME vůbec nevyšel. Nejenom že si z Anglie přivezli potupnou "pětku", ale především podali velmi špatný a ustrašený výkon. Zítra se tak pokusí v přátelském utkání proti Brazílii napravit si reputaci.

Výběr "kanárků" přivítají v pražském Edenu. I proto je pravděpodobné, že v reprezentačním dresu vyběhnou někteří slávisté, opora Souček plus jarní hvězdy Masopust a Král. To však mohou být jen spekulace.
Jistotou ohledně sestavy je zatím jen to, že bude chytat Pavlenka, stejně jako na Britských ostrovech. „Přemýšleli jsme, že bychom to rozpůlili, ale pokud se nic nestane, bude chytat Pavlenka,“ řekl Šilhavý na tiskové konferenci, který ještě dodal, že oproti zápasu ve Wembley udělá čtyři změny v sestavě.

Do utkání, který má výkop ve 20:45, nevstoupí největší brazilská hvězda Neymar, který je zraněný. „I tak má Brazílie spoustu vynikajících hráčů, má velkou sílu a náš respekt. Bude složité ji presinkem donutit k chybám, je možné, že nás soupeř do defenzivy zatlačí a budeme tam muset hrát. Ale samozřejmě chceme být aktivní a věřím, že jsme toho i schopní,“ pravil reprezentační trenér.

Brazilci se vrátili do Prahy po mnoha desítkách let. Naposledy se zde představili v dubnu 1956, kdy na Strahově uhráli s československým týmem bezbrankovou remízu.

   Předpokládané sestavy
Česko: Pavlenka - Kadeřábek, Čelůstka, Suchý, Gebre Selassie - Masopust, Souček, Pavelka, Král, Vydra - Schick.
Brazílie: Alisson - Danilo, Marquinhos, Silva, Alex Sandro - Felipe Anderson, Casemiro, Allan - Gabriel Jesus, Firmino, Coutinho.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR