Na Prostějovsku vybuchl dům. Pod sutinami našli hasiči mrtvého člověka

22.09.2018
V  Mostkovicích na Prostějovsku dnes došlo k výbuchu rodinného domu, který je velmi silně poškozen. V budově se nacházela osoba, která zemřela. Další tři lidé, co se pohybovali v okolí domu, jsou zraněni. Poškozeno bylo i několik okolních domů.

Zatím ještě není stoprocentně potvrzené, co bylo příčinou výbuchu, ale je pravděpodobné, že šlo o unikající plyn. I z toho důvodu byly evakuováni obyvatelé z okolních čtyř ulic.

„Po příjezdu byly zajištěny celkem tři osoby, dvě byly zraněné z okolí, které se nenacházely přímo v domě. Rozsah jejich zranění byl lehký až středně závažný. Obě byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovány na traumatologickou ambulanci nemocnice v Prostějově," řekl mluvčí olomouckých krajských záchranářů Pavel Lampa. Další osobu pak nalezli hasiči v domě v místě výbuchu. "Její stav byl bohužel neslučitelný se životem.“

Hasiči prohledávali sutiny, zda se tam nenachází další člověk, ale už nikoho jiného nenašli. „Zároveň zjišťujeme, kolik domů bylo poškozeno. Přesně to ještě nevíme,” uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Na místo dorazil i statik, který zjišťuje, zda jsou poškozené domy obyvatelné.

Aktuálně v ČR