Na Ostravsku koluje smrtící droga

12.09.2018
Ilustrační foto
Kombinace alkoholu a drog přinesla 32letému muži smrt. Policisté v Moravskoslezském kraji zjistili, že předávkovaný muž užil tzv. syntetický kanabinoid. Další dva uživatelé stejné drogy jsou v kritickém stavu, z toho jednomu je šestnáct let.

Policisté se obávají, že dávek této nebezpečné drogy je v Moravskoslezském kraje několik tisícovek, takže se dá očekávat, že tyto kolabující případy mohou znovu nastat.
Účinky této drogy, která se kouří, jsou znásobeny alkoholem.
Určité informace o této droze sdělila policistům bezdomovkyně, která prý několik krabic se stovkami sáčků obsahující toto kuřivo nalezla v popelnici a pak je předala další osobě. „Více jsme z ní nedostali, je s ní velice těžká komunikace,“ uvedl moravskoslezský krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.
Policie se rozhodla tuto situaci nepodceňovat, a proto o tom informuje veřejnost. „Na tom případu děláme velmi intenzivně, pracují na tom desítky policistů kriminální policie a specialisté, jsme také ve velmi úzké spolupráci s Národní protidrogovou centrálou,“ podotkl Kužel.

Že jde o syntetický kanabinoid, zjistili kriminalisté díky expertíze, kterou si nechali udělat. „Je velmi složité určit, kolik člověk může aplikovat té látky, aby mu v kombinaci s alkoholem ještě neuškodila, pokud je to vůbec možné,“ dodal ředitel Kužel.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR