Na Jindřichohradecku se potuluje americká puma. Na lidi neútočí, ale...

15.06.2019
„Šelma měla být ve volné přírodě pozorována již od dubna letošního roku, tato skutečnost však byla policistům oznámena až nyní,“ oznámil lehce šokující zprávu mluvčí policie Jiří Matzner.
Lehce šokující v tom smyslu, že se během dvou měsíců nikomu nic nestalo, zároveň ale je s podivem, že nikomu pravděpodobně neschází... Dá se předpokládat, že patřila soukromému chovateli.

Velká kočkovitá šelma, s největší pravděpodobností puma americká, se pohybuje mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku.
Policie varuje obyvatele, ale i návštěvníky této oblasti, aby byli opatrní. Zároveň prosí případné svědky, aby jakékoliv informace o této pro Česko nezvyklé šelmě nahlásili na linku 158. „Chování šelmy je nepředvídatelné, jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé osoby neútočí, přesto je však na místě opatrnost,“ poznamenal mluvčí policie. „Teritorium je tak rozsáhlé, že budeme čekat na to, jestli se někde objeví nějaký záznam nebo případně i otisky tlap v terénu. Teď je to o konkrétních svědcích, kteří by se ozvali,“ dodal.

Puma by měla být dospělá, má hnědou barvu a krátkou srst.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR