Na horách bude sněžit, v nížinách však čekejme déšť

06.12.2018
Ilustrační foto
Během dnešního dne se to ještě nezdálo, ale čekají nás od zítřka na prosinec nezvykle teplejší dny.
V pátek očekávají meteorologové ranní teploty mezi 3 až 7 stupni Celsia, na Moravě by se ale ještě mohly pohybovat kolem nuly. Během dne se však v Čechách rtuť vyšplhá až k deseti stupňům. Především však má po celý den pršet, ve východní části naší republiky mohou být srážky mrznoucí.

Déštivé počasí můžeme v nížinách očekávat i v sobotu a na teploměru zaznamenáme 4 až 8 stupňů. Na horách by však mělo vydatně sněžit, napadnout by na některých místech mohlo až 30 cm, což by mohlo naplno rozjet lyžařskou sezonu. Zároveň si však milovníci lyžování při cestě do hor musí dát pozor, protože se budou tvořit sněhové jazyky.

V neděli bude podobný ráz počasí, vydatnější sněhové srážky mohou očekávat především v Jizerských horách, Krkonoších a Orlických horách.

Zima se udrží v našich končinách i v pondělí, ale především v podobě proudění studeného vzduchu. Ráno se budou teploty pohybovat mezi 0 a -4 stupni, během dne pak mezi 0 a 4 stupni. Na horách můžeme opět očekávat sněžení, v nížinách budou srážky smíšené.

Následující dny přinesou ještě větší ochlazení. Což je velmi dobrá zpráva pro lyžaře, protože napadaný sníh by se tak měl udržet.

Aktuálně v ČR