Na dálnici D1 se v dodávce tísnilo třináct běženců, z toho tři děti

11.04.2019
To že Česká republika není konečnou stanicí pro uprchlíky, už většina obyvatel pochopila a přestává mít kvůli přílivu imigrantů strach. Avšak tranzitním státem jsme nadále. To se potvrdilo i dnes, když policisté na 162. kilometru na dálnici D1 u Velké Bíteše našli ve speciálně upraveném nákladním voze třináct běženců.

Řidičem dodávky s britskou poznávací značkou je muž litevské státní příslušnosti. Policisté ho ihned obvinili z převaděčství.

V dodávce za falešnou přepážkou se tísnilo deset dospělých lidí a tři čtyřleté děti. „Vozidlo jsme vytipovali na základě poznatků Ředitelství služby cizinecké policie a dobré mezinárodní policejní spolupráce s okolními státy,“ uvedl mluvčí Policejního prezidia ČR Jozef Bocán. „Na základě těchto poznatků jsme dodávku monitorovali s podezřením, že by mohla sloužit k nelegálnímu převozu osob přes státní hranice ČR, což se po jejím zastavení a důsledné kontrole potvrdilo,“ sdělil Bocán.

Policisté následně převezli cizince na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina v Jihlavě. Nyní se bude rozhodovat o jejich dalším osudu. Nejdříve však musí vyšetřovatelé zjistit přesnou totožnost běženců. „Jediné, co můžu říct, že hovoří kurdsky,“ dodal mluvčí.

Aktuálně v ČR