Muž psal nenávistné příspěvky na sociální síť, nyní mu hrozí tři roky vězení

08.11.2018
Ilustrační foto
Někteří lidé si myslí, že mohou psát na sociální sítě, co chtějí. Ale to se mýlí. Teď na to přišel i čtyřicetiletý muž z Příbramska, kterého policisté stíhají kvůli nenávistným příspěvkům na Facebooku.
Co přesně se kriminalistům nelíbilo? Obviněný muž používal zakázané symboliky, napadal určité skupiny lidí a především nabádal k jejich vyhlazení. Nejenom že psal na toto téma vlastní názory, ale i kometoval příspěvky, které s dotýkaly těchto témat. Toto prováděl celé tři roky.
Policisté mu oznámili, že mu za toto chování hrozí až tři roky vězení.
„Konkrétně z pokračujícího přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, dále projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Muž se ke svému chování doznal, ale zároveň k tomu podotkl, že tak činil z životní frustrace, kterou prožíval. Nyní to ale vnímá jako velkou chybu a naprostou hloupost.

Není to první případ, kdy byl u nás člověk obviněn na základě svého chování na sociálních sítích. Např. muž na Benešovsku uveřejnil na internetu, jak nabádá svou dceru, aby tloukla do polštáře a představovala si, že je to Rom či muslim. Za své chování byl napomenut podmínkou.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR