Mnoha Čechům se stále nechce dělat. Proto k nám příjdou stovky Indů

20.09.2018
Ilustrační foto
Řada firem a podniků má dlouhodobě problém najít pracovníky, a proto se jim i stává, že nejsou schopni dodržet termíny zakázek a tím přicházejí o důvěru zákazníků.

Česko má v současné době rekordně nízkou nezaměstnanost, což je na stranu potěšitelná věc, na druhou však přináší vrásky firmám. Není zkrátka kde už brát lidi ochotné pracovat. Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů proto spolu s vládou, ministerstvy a dalšími zaměstnavatelskými svazy připravila projekt, podle kterého by k nám mohlo brzy dorazit 500 vysoce kvalifikovaných občanů Indie.

Dosud se podobný projekt týkal především ukrajinských obyvatel. Díky němu se z této země k nám za prací vypravilo více jak 13 tisíc lidí. Ukrajina však nebyla jedinou zemí, odkud k nám přicházeli lidé za zaměstnáním. "Nedostatek vysoce kvalifikovaných pracovníků trápí v ČR řadu firem a podnikatelů. Jsme rádi, že po Ukrajině, Mongolsku, Filipínách a Srbsku se podařilo přispět k tomu, že do naší země mohou přijít další tolik potřebné kvalitní pracovní síly, v tomto případě z Indie," uvedl prezident konfederace Jan Wiesner.

Jednotlivé firmy se budou moci hlásit do tohoto projektu od 1. října. Indové se budou moci přihlásit od tohoto data na Zastupitelském úřadě ČR v Novém Dillí.

v Česku v současné době pracuje podle statistik 374 tisíc cizinců, z toho necelých 300 000 pochází ze zemí Evropské unie.

Aktuálně v ČR