Mladý muž neváhal ani vteřinu a záchranil tím seniorovi život. Více na videu

14.06.2019
Ilustrační foto
Policie dnes zveřejnila záběry hrdinského činu mladého muže, který zachránil seniora před vážným zraněním a možná i smrtí.

To že mezi námi žijí lidé, kteří dokáží rychle zareagovat na nenadálou a stresovou situaci a zároveň mají snahu pomoct, se potvrdilo 21. dubna v Kostelci nad Orlicí.

Pětaosmdesátiletý Jiří Duška se v tento den rozhodl jet na motocyklu pro malý nákup. Když se vracel zpátky domů, oslnilo ho slunce a senior si nevšiml stažených železničních závor, narazil do nich a spadl na koleje. V tu chvíli už se blížil vlak. Naštěstí si pádu Jiřího Duška všimnul dvaatřicetiletý Dalibor Voborník, který stál na nedalekém peróně. Mladý muž nemeškal, odhodil batoh a běžel k seniorovi. Rychle ho odtáhl z kolejí, následně i jeho motorku. Pár sekund poté projel místem i vlak. I když strojvedoucí včas brzdil, stejně by seniora zasáhl, kdyby ho Voborník neodtáhl. Duška tak mohl utrpět velmi vážná zranění.

Oba muži, zachránce i senior, se dnes poprvé setkali. Zasloužilo se o to Ředitelství policie Královéhradeckého kraje. "Je to ohromný pocit se s ním setkat. Těžko hledám slova, kterými bych to mohl vyjádřit. Jsem šťastný, že se tam takový člověk vyskytl,“ řekl Jiří Duška.
"Když jsem pána tahal, tak jsem je hlídal: vlak, pán, vlak, pán. Viděl jsem jen, jak ten vlak přijíždí. To jsem dostal strach, jestli to skutečně stihnu. Když vidíte ten vlak, jak proti vám jede, tak si nejste vůbec jistý, jak rychle jede,“ vzpomínal Dalibor Voborník.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR