Mladík závodil se sanitkou. Ohrožoval dítě v inkubátoru

26.05.2019
Ilustrační foto
Více jak deset let nezažili plzeňští policisté situaci, která se stala tuto noc.
Když vezla sanitka dítě v inkubátoru z Domažlické nemocnice do plzeňské fakultní nemocnice, dohnal jí mladík v "audině" a začal se s ní předhánět...


„Dojelo nás černé audi, já jel v tu chvíli se zapnutými majáky velmi rychle, přesto nás audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře. Pak někde počkal, vyjel, znovu nás předjel a pak odbočil někam doleva. Bylo to v úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi a vysloveně si s námi hrál,“ popsal pro server krimi-plzen.cz šofér sanitky, který ještě dodal, že v jednom úseku bezohledný řidič projel semafory na červenou.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Márie Svobodové se řidič sanitky zachoval profesionálně a i díky němu nedošlo k nějaké nehodě. „Byl si vědomý, jak důležité je dojet bezpečně. Proto rychlost jízdy přizpůsobil aktuálnímu stavu děťátka, o němž ho zezadu informovala lékařka. Pro ni bylo prioritou dojet možná pomaleji, ale bezpečně."

Posádce sanitky, ani dítěti v inkubátoru, které bylo jen několik hodin, pravděpodobně předčasně, narozené, se nic nestalo, přesto si řidič záchranky myslí, že by se to mělo řešit a incident nahlásil plzeňským policistům. „Ti věc postoupí místně příslušným kolegům z Domažlic. Už proběhly nějaké úkony, co se týká výslechu,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.
Vyšetřovatelům by pomohly případné kamerové záběry řidičů, kteří se s rychlým mladíkem a sanitkou na silnici setkali.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR