Mladík z Českolipska se chtěl vžít do role filmového násilníka. Zkušenosti "získával" přepadením mladé dívky

08.02.2019
Ilustrační foto
Hodně nepříjemný zážitek z poslední neděle má za sebou 17letá dívka.

Jako velká fanynka českolipských florbalistů si nemohla jistá sedmnáctiletá dívka z Dobranova nechat ujít jejich nedělní zápas, a proto se vydala na autobus, který jí měl odvézt právě do České Lípy. Jenže když čekala na zastávce, najednou k ní zezadu přistoupil mladík, který jí přiložil nůž na krk a požadoval po ní mobil.

"Ačkoliv svoji výzvu vícekrát zopakoval, dívka mu ho nevydala," popsala událost mluvčí policie Ivana Baláková.

Dívka měla štěstí, že v tu chvíli přijížděl autobus, to násilníka vyplašilo a z místa utekl. "Dívka potom nastoupila do autobusu a ze svého mobilního telefonu s pláčem v hlase informovala otce o tom, co se jí právě stalo," podotkla policejní mluvčí.

Otec okamžitě zavolal na policii, která se dostavila na místo přepadení a okolí prohledávala se služebním psem. Nakonec se kriminalistům povedlo mladíka dopadnou po necelých čtyřech dnech. "Jde o 22letého muže, který v našem regionu pobývá jen přechodně a zdržuje se tu krátkou dobu," potvrdila Baláková.

Mladík se sice ke svému činu přiznal, policistům však vypověděl prazvláštní důvod svého počínaní. Prý má rozpracovaný filmový scénář, ale chyběla mu zkušenost s ozbrojeným přepadením. A tak chtěl na vlastní kůži zažít, jaké to je být pachatelem... Lékaři ho nechali převézt na psychiatrii.

ilustrační foto
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR