Mladík miluje práci policistů. A proto ohlásil bombu...

11.02.2019
Ilustrační foto
Někdo natolik miluje práci policistů, že se rozhodne stát se také veřejným ochráncem. Některým ale stačí jen pozorovat policisty při práci. To je případ sedmnáctiletého mladíka z Ostravy, který kvůli své vášni k policejní práci zavolal minulý týden do jednoho z místních hudebních klubů, aby jim nahlásil, že tam mají bombu.

Poté samozřejmě nechyběl mezi "čumily", kteří nemají co na práci a pozorují policisty v akci. Jenže policistům netrvalo dlouho, aby tohoto mladíka dopadli.

Mladý muž se policistům okamžitě přiznal a uvedl další zajímavou skutečnost. Těsně předtím než zavolal do klubu, utekl z výchovného ústavu, kde je umístěn. "Následně měl s dalšími mladými lidmi trávit čas před klubem,“ řekla mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Mladík také vypověděl, že ho nejdříve napadlo, že oznámí policii fingovanou rvačku, pak se však rozhodl pro ohlášení bomby.

„Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání 17letého mladíka pro provinění šíření poplašné zprávy. Celková škoda na majetku, jež byla způsobena jak poškozenému subjektu, tak složkám Integrovaného záchranného systému, dosud nebyla vyčíslena,“ dodala mluvčí.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR