Mladému muži se z nové přítelkyně tak zapalovala lýtka, že se kvůli ní rozhodl zapálit les

08.11.2018
Ilustrační foto
Od dubna do července tohoto roku zapálil dobrovolný hasič pět požárů. Co ho k tomu vedlo? Chtěl se předvést před novými kolegy a také oslnit svou přítelkyni. Policie už ho obvinila.

Hodně hloupým způsobem se snažil 21letý muž zaimponovat jako nováček u dobrovolného hasičského sboru před svými kolegy. V rozmezí čtyř měsíců dvakrát zapálil les u Oslavan na Brněnsku a pak ještě podpálil tři stohy.
„Vždy byl připraven zasáhnout mezi prvními a při hašení byl velmi aktivní. Později se při vyšetřování k založení požárů přiznal. Hájil se tím, že se chtěl před novými kolegy předvést jako akční hasič. Své prý sehrál také rozvíjející se vztah s přítelkyní, kterou chtěl svým konáním ohromit,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek. Už během vyšetřování měli policisté, podle slov mluvčího, podezření, že by pachatelem mohl být jeden z nováčků u dobrovolníků.
Celková škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun.

To ale nebylo vše, co mladík provedl. Kolegům z šatny odcizil dvě motorkářské kombinézy, motopřilbu a další potřeby pro motorkáře. Všechny ukradené věci pak zpeněžil v jednom z brněnských bazarů.
Navíc je tedy muž stíhaný i pro krádež a poškození cizí věci. Dohromady mu za všechny delikty hrozí až tři roky vězení.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR