Mladé dívky si stoply metro. Strojvedoucí má teď velký problém

07.08.2018
V souvislosti s cestovatelským závodem LowCost Race jsme vás už informovali ohledně tragického pádu mladé Češky u Krimmelského vodopádu, která na následky zranění zemřela. Tento zmíněný závod se nyní opět dostává do povědomí, spíše však z odlehčenějšího pohledu. I když strojvedoucí metra to jako jediný vidí jinak...

4. srpna si dvě dívky, které se zúčastnily tohoto nevšedního závodu (dvoučlenné týmy cestují s omezeným rozpočtem po Evropě a plní zadané výzvy), v Praze "stoply" jednu ze souprav metra a požádaly strojvedoucího, zda by je nesvezl. Řidič tohoto pražského dopravního prostředku kupodivu souhlasil. Dívky se pak tímto zážitkem a zároveň splněným úkolem pochlubily na internetu.
Videa si všiml jeden z cestujících a okamžitě to ohlásil, jak na příslušné orgány, tak i do médiií. V tu chvíli Pražský dopravní podnik začal okamžitě jednat, i když cestující nebyli v přímém ohrožení. „Z hlediska norem a předpisů je však toto samozřejmě nepřípustné,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.
Dneska se rozhodlo, že strojvedoucí dostane vytýkací dopis.
Tento incident bude řešit i policie, která bude zkoumat, zda se jedná o protiprávní jednání, či nikoli.

Aktuálně v ČR