Mladá žena týrala svou dceru. Holčička ochrnula a má poškozený zrak

25.06.2019
Ilustrační foto
Jsou ženy, které nemohou mít děti a trápí je to. A jsou „ženy“, které se stanou matkami a neváží si toho. A co víc, jsou schopné svému dítěti i ublížit...

Krajský soud v Plzni dnes začal projednávat případ 22leté ženy, která měla podle obžaloby týrat svoji dceru. Po jednom z útoků zůstala dcerka ochrnutá na polovinu těla, navíc má poškozený zrak a kvůli krvácení do mozku přišla o polykací reflex.
Žena svou vinu odmítá a u soudu uvedla, že zjistila, že v inkriminovaný den má dcera zapadlý jazyk. „Otočila jsem ji a poklepala. Začala dýchat. Pak se to stalo ještě třikrát. Přítel nás odvezl do nemocnice,“ uvedla žena.

Státní zástupkyně však situaci vidí jinak. „Mlátila s nezletilou o podložku, opakovaně a intenzivně s ní třásla. Tímto svým jednáním způsobila nezletilé podle znaleckého posudku a lékařských zpráv zlomeninu šupiny týlní kosti, krvácení v mozkových plenách. Poranění si vyžádalo akutní lékařský zákrok. Po většinu doby hospitalizace, která trvala déle než měsíc, bylo dítě plně odkázáno na podporu přístrojů, byla v bezprostředním ohrožení života,“ uvedla státní zástupkyně, která ještě dodala, že lekáři už v prvním roce života holčičky u ní řešili poranění hlavičky.

Pokud se ženě prokáže vina, hrozí jí odnětí svobody na dvanáct let.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR