Mladá Boleslav se nevzdává, Liberec to s ní nebude mít lehké

25.03.2019
Když první dva domácí zápasy zvládl Liberec vcelku v pohodě (5:1, 6:2), vypadalo to, že by Severočeši mohli Mladou Boleslav "vyřídit" klidně už i během čtyř utkání.

Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Jenže Mladá Boleslav ne nadarmo skončila po základní části těsně pod první šestkou. Nebýt špatného začátku sezony, klidně se mohla po 52 kolech pohybovat výše. Příchod Miloslava Hořavy během podzimu byl pro ní oživením, které se po špatném vstupu do čtvrtfinále znovu nyní vrátilo.
Středočeši opět vsadili na urputnou obranu, zároveň se jim dařilo dokončovat povedené útoky. Přesto to bylo do posledních minut velmi vyrovnané, až těsně před koncem domácí rozhodli o svém vítězství dvěma góly.
"Jsem hrozně rád, že bylo dneska vyprodáno a my jsme pro naše diváky předvedli tak bojovný výkon. Jsme rádi za to vítězství, díky němuž jsme trošku zpátky v celé té sérii. To mě moc těší," uvedl domácí kouč Miloslav Hořava.
"Nebyli jsme ostří do brankoviště soupeře a soupeřův brankář měl podle mě velmi lehkou práci. I ty nejvyloženější šance, co jsme měli, jsme nejen nezakončili správně, my jsme je nezakončili vůbec. Dva na nikoho, dva samostatné nájezdy, vše skončilo bez zásahu brankáře. Myslím, že v tom byl dnes rozdíl," dodal liberecký trenér Filip Pešán.

Branky a nahrávky: 26. Vondrka (Kotvan, Skalický), 35. R. Zohorna (Pláněk, M. Látal), 58. Klepiš, 59. Pacovský (P. Musil) - 31. Ordoš (Redenbach, Kolmann). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

     
Už jen jedno vítězství schází Třinci k postupu do semifinále. Včera před úžasnou návštěvou 9833 diváků zvládli Oceláři moravskoslezské derby ve Vítkovicích.    
                                   
HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Už potřetí se povedlo v této sérii (v každém zápase) skórovat Martinu Růžičkovi. Když se k němu přidal spoluhráč Michal Kovařčík a v brance Šimon Hrubec, který 59 minut nepustil ani gól, bylo o vítězi rozhodnuto.
"Rychlost rozhodování a provedení je u Ocelářů zatím lepší. Na druhou stranu týmu nejde vůbec nic vytknout. Ať už je to nasazení či plnění taktiky. Vyprodaná aréna asi chtěla vidět celkově jiný hokej a vítězství našich barev. Série se pro nás vyvíjí velmi nepříznivě, ale budeme ti poslední, kteří přestanou bojovat," podotkl vítkovický kouč Jakub Petr.

Branky a nahrávky: 60. Š. Stránský (Trška, Kucsera) - 24. M. Kovařčík (M. Doudera, Cienciala), 52. Martin Růžička (P. Vrána, Werek). Rozhodčí: Pešina, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 9833 (vyprodáno). Stav série: 0:3.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR