Mladá Boleslav s Ostravou uhájily svá domácí území

09.11.2019
Ve včerejších předehrávkách se povedlo favoritům doma uhájit všechny tři body. I když zpočátku se to pro Mladou Boleslav zrovna příznivě nevyvíjelo.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 2:1 (0:1)

Hosté nastoupili s pětičlennou obranou, s čímž měli domácí hráči v první půli velké problémy. Jedinou opravdu velkou šanci měla Boleslav pět minut před odchodem do kabin, kdy Mešanovičovu hlavičku skvěle vyškrábl gólman Le Giang.
V té době ale už hosté vedli díky brance Barteka, který po přihrávce Vodháněla přízemní střelou na zadní tyč překonal gólmana Stejskala.
Začátek druhé půle ale vyšel domácím parádně. Ve 49. minutě po Ladrově centru srovnal Mešanovič a za necelé dvě minuty už po Budínského střele k tyči domácí vedli. Opět si asistenci připsal Ladra.
Hosté mohli vyrovnat, avšak střela Krcha skončila na břevně.

Branky: 49. Mešanovič, 51. Budínský - 12. Bartek. Rozhodčí: Marek - Paták, Caletka - Ardeleanu (video). ŽK: Tatajev - Ugwu. ČK: 90.+3 Ugwu. Diváci: 2552.

Mladá Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma (82. Křapka), Tatajev, Pudil, Fulnek - Bucha (76. Jiří Klíma), Hubínek, Budínský, Ladra - Komličenko, Mešanovič (87. Auer). Trenér: Weber.
Bohemians 1905: Le Giang - Bartek, Bederka, Hůlka, Pokorný, Podaný - Havel, Krch, Jindřišek (80. Keita), Vodháněl (63. Vaníček) - Nečas (63. Ugwu). Trenér: Klusáček.

Baník Ostrava - MFK Karviná 3:0 (1:0)

V tomto utkání se střelecky vůbec nedařilo útočníkům, domácím to však vůbec nemuselo vadit, protože se naopak rozstříleli obránci. Dokonce dvě branky vsítil stoper Pokorný. Nejprve v první půli ideálně dosáhl na Fleišmanův přímý kop a tři minuty před koncem si nejšikovněji počínal při rohu. Mezi jeho góly se ještě svou brankou vměstnal Fleišman, který překvapil karvinského gólmana z přímého kopu.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Výsledek je 3:0, ale nebylo to vůbec jednoduché. Soupeř byl důrazný a držel míč. Báli jsme se jeho výškové převahy, nechtěli jsme proto faulovat v blízkosti brány. Ale nakonec jsme rozhodli paradoxně standardkami sami. O to víc to těší. Hráči si mákli, byli zodpovědní. Karviná je venku nebezpečná, ale měli jsme dobrý rozbor a připravili jsme se na ně."

František Straka (trenér Karviné): "Je to neustále dokola, hovoříme o tom každý týden. Sám to nechápu, protože víme, že Baník má kvalitní hráče. Ale my se porážíme pořád sami. Věnujeme se tomu, cvičíme to, ale pak to přijde a je to křeč. Pak už nejede hlava, přijdou zbytečné chyby. Těžko se mi to komentuje. Jsem člověk, který neutíká. Budu makat a bojovat, jsou tady kluci, kteří mají podobný charakter jako já. Teď už to nebude o fotbale, musíme se zvednout."

Branky: 26. a 88. Pokorný, 67. Fleišman. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Dresler. ŽK: Hrubý, Pokorný - Kouřil, Dreksa. Diváci: 8863.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (50. Holzer), Jánoš, Hrubý, Kuzmanovič (89. Procházka) - Diop, Smola (29. Granečný). Trenér: Páník.
Karviná: Pastornický - Krivák, Kouřil (36. Dreksa), Rundič, Ndefe - Bukata, Smrž - Lingr, Janečka, Galuška (72. Vukadinovič) - Petráň (55. Ba Loua). Trenér: Straka.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz