Místo učení se nezletilý školák věnoval prodeji drog

21.09.2018
Ilustrační foto
Ostravským kriminalistů se nadále daří rozkrývat případ s psychotropními látkami, které v poslední době otrávily už desítky lidí. Dva konzumenti drogy už zemřeli, spoustu dalších bylo hospitalizováno v nemocnicích.

Posledními zadrženými dealery jsou devatenáctiletý mladík, ale také nezletilý chlapec, který dosud navštěvuje základní školu. Vzhledem k věku ale nebude stíhán, i když svým konáním způsobil zdravotní problémy jiné osobě. "Mladistvý měl poskytnout předmětnou syntetickou látku patnáctiletému chlapci, který byl pak v důsledku užití hospitalizován,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Pokorná.
I zmiňovaný 19letý muž prodal drogu svému známéme, který pak skončil v nemocnici.

Celkem už policie obvinila 11 osob, které prodávaly tuto nebezpečnou drogu. Je ale pravděpodobné, že to ještě není konečné číslo.

Droga vypadá jako sušená rostlinná hmota. Hodně se podobá nadrcenému konopí. Pokud se požije společně s alkoholem, může to mít i smrtelné následky.

„I nadále přivítáme jakékoli informace veřejnosti k možnému výskytu či nálezu těchto nebezpečných syntetických kanabinoidů. Stejně zůstává aktuální varování obyvatelům před možným užitím těchto psychotropních látek,“ dodala mluvčí.

Aktuálně v ČR