Milovníci lyžování na českých horách mohou nadále jen smutně koukat z okna. A ještě dlouho...

07.11.2018
Ilustrační foto
Jestli si milovníci lyžování plánovali v létě, že si v listopadu už vyjedou do českých hor na první sešup, tak je při pohledu na teploměr musí polít studený pot, tedy spíše horký... V minulých dnech totiž na mnoha meteorologických stanicích docházelo k překonávání teplotních rekordů. Což by mělo pokračovat i dnes. Od zítřka už přece jenom dojde k ochlazení, které však nijak nevytvoří úsměv milovníkům lyžování...

Nejtepleji bylo včera v Moravskoslezském kraji. Přes dvacet stupňů naměřili meteorologové v Bohumíně (20,6°C), Karviné (20,4°C), Ostravě-Porubě (20,3)a ještě v Lučině na Frýdecko-Místecku a ve Vidnavě na Jesenicku (na obou 20,1°C).
V Čechách sice nebylo dvacet stupňů, přesto i zde přepisovali pracovníci meteorologických stanic dlouhodobé rekordy (Ústí nad Labem, pražský Karlov a Liberec).
Teplé počasí panuje v Česku už několik dní, takže i v neděli či pondělí docházelo k překonávání rekordů.
Ke změně by mělo dojít ve čtvrtek, kdy přejde přes naše území k východu slábnoucí studená fronta, což se bude pak opakovat ještě v neděli. Následující týden by ale zase měl být na listopad nezvykle teplý. "V příštím týdnu bude mezi hlubokou tlakovou níží nad východním Atlantikem a mohutnou tlakovou výší nad východní a jihovýchodní Evropou do střední Evropy proudit teplejší vzduch od jihu,“ uvedli meteorologové v týdenní předpovědi.
Až o víkendu 17.-18. listopadu by mělo nastat počasí obvyklé na tuto roční dobu, tzn. že v noci naměříme kolem nula stupňů Celsia a ve dne bude maximem 10°C.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR