Michálek: Zradil si mě. Hilšer: Jsi zoufalec

11.10.2018
Druhé kolo senátních voleb se rozběhne zítra, ale už nyní to začíná být mezi některými finalisty velmi vyostřené. Nejvíce mezi Markem Hilšerem a Liborem Michálkem na Praze 2. Druhý jmenovaný  obhajuje právě v této pražské části svoje senátorské křeslo, Hilšer je naopak známý od prezidentských voleb, kdy neúspěšně kandidoval.

Michálek dal včera najevo, že by měl Hilšer odstoupit z druhého kola a místo v Senátu tak přenechat jemu. Zdůvodňuje to tím, že Hilšerovi pomáhal sbírat před prezidentskými volbami hlasy. „Pokud by se mně dostalo takové pomoci respektive podpory, bylo by v rozporu s mým svědomím kandidovat proti osobě, která mě podporovala,“ uvedl v tiskové zprávě Michálek. "Několikrát v životě jsem již obětoval svou pozici, aby se mohla prosadit spravedlnost. Nyní by takový krok měl zvážit pan Hilšer,“ dodal Pirát, který dostal v prvním kole pouhých 15, 5% oproti Hilšerovým 44,45 %.

Hilšer však vůbec nepočítá s tím, že by z druhého kola odstoupil. Celou tu Michálkovu výzvu vnímá jako nesmyslnou. „Asi se snaží vyvolávat pocit, že je to nějaká zrada. Tohle chápu jako akt zoufalství,“ prohlásil neúspěšný kandidát na Hrad a podotýká, že s Michákem se sešel už letos v únoru, kdy mu oznámil, že bude kandidovat na senátora ve stejném obvodě jako on. "Řešili jsme to i s Piráty. Všichni věděli všechno včas,“  dodal Hilšer.

Z prvního kola byli přímo zvoleni jen dva kandidáti, další neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš na Praze 4 a hejtman Jiří Čunek na Vsetínsku.

Aktuálně v ČR