Měl strach, že přijde pozdě do práce. Tak skočil z vlaku...

25.04.2019
Ilustrační foto
Těžko pochopitelnou věc provedl včera devětatřicetiletý muž, který nastoupil do špatného vlaku. Když si to uvědomil, vlaková souprava už byla v pohybu. Jeho nenapadlo nic "lepšího", než za jízdy mezi Bohumínem a státní hranicí v padesátikilometrové rychlosti vyskočit. Pádem na zem si způsobil četná zranění. Paradoxně šlo o zaměstnance Českých drah...

„Strojvůdce mířil do práce do Ostravy-Svinova. Nastoupil však do špatného spoje a zřejmě se obával, že přijede pozdě. Čekáme na podrobnosti od policie a případ zatím vyšetřujeme jako pracovní úraz,“ sdělila mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Muž se naneštěstí skutálel na kameny. „Měl zraněný obličej, tržné rány a hodně se potloukl,“ zmínila mluvčí policie Zlatuše Viačková. Záchranáři ho museli odvézt do nemocnice.

Mluvčí Českých drah podotkla, že podobný případ si nepamatuje. „Neustále se různými způsoby snažíme varovat veřejnost, aby za jízdy neotvírala dveře ve vagónech a nenastupovala nebo nevystupovala ve chvíli, když je vlak rozjetý. Bohužel, teď takovou chybu udělal náš zaměstnanec. Možná šlo o momentální zkrat způsobený stresem,“ dodala Novotná.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR