Lvice napadla cyklistu. Lidé na Vsetínsku mají strach

13.06.2018
Ilustrační foto
Už delší dobu mají ve Zdechově na Vsetínsku místní lidé obavy z lva a lvice, které tu chová třiatřicetiletý muž.

Jejich strach navýšilo zjištění, že došlo k napadení cyklisty ze strany lvice. Stalo se tak ve chvíli, kdy s ní majitel byl na procházce. Lvici měl připoutanou, přesto došlo k jistému kontaktu, po kterém musel cyklista vyhledat ošetření.

Policie nyní vyšetřuje, jak k události přesně došlo. "Policisté zjišťují i podmínky, za jakých se může tato šelma pohybovat. Získané informace povedou k určení právní kvalifikace události," uvedl vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Třiatřicetiletý muž dostal za chov divokých zvířat několik pokut, přesto úřady muži nedokážou v chovu zabránit. Ani veterinární správa nemá žádné pravomoce, které by jí dovolily zvířata odvézt. To by bylo možné jedině v případě, že by docházelo k týrání zvířat. "Kontroly tam děláme, nezjistili jsme žádné týrání," uvedl ředitel krajské veterinární správy František Mahdalík.

Minulý rok chtěli pracovníci vsetínských technických služeb odstranit oplocený výběh pro lva. Mělo se tak stát na základě rozhodnutí stavebního úřadu. Ani přes výzvu policistů však majitel na svůj pozemek nikoho nepustil.

Aktuálně v ČR