Loňský mistr končí už ve čtvrtfinále. Naopak největší favorit postupuje

26.03.2019
Loňský překvapivý mistr volejbalové extraligy Karlovarsko neměl zrovna letos ideální základní část, Západočeši skončili až pátí. A i když ve čtvrtfinále sehráli karlovarští hráči s Ostravou vyrovnané zápasy, přesto se nedokázali dostat do loňského laufu, který je vynesl až do volejbalového nebe.

Přitom ve včerejším třetím zápase v Ostravě to vypadalo, že se jim možná ještě podaří nepříznivou sérii zvrátit. Vyhráli první dva sety a v tom třetím měli za stavu 22:24 dva mečboly! Přesto ještě dokázali toto utkání prohrát...
„Byl to perfektní zápas, hodně vyhecovaný. Nám trochu uškodila koncovka prvního setu, kdy jsme ztratili velmi nadějné vedení. Udělali jsme tam zbytečné chyby, které kvalitní soupeř samozřejmě potrestal. Musím říct, že Karlovarsko bylo na nás úplně jinak a lépe připraveno než v předchozích dvou zápasech. Před zaplněnou halou a s fantastickou podporou fanoušků jsme došli obratem k postupu do semifinále,“  podotkl Jan David, kapitán VK Ostrava.
„Dnes to z naší strany sneslo parametry zápasu play off. Kluci bojovali, nechali tam všechno, jenže my jsme umožnili Ostravě ve třetím setu se nadechnout a ona se nadechla. Jsou stavy v koncovkách setů, kdy prostě musíme dát servis. My lehký servis zkazíme a vzápětí dostaneme eso. Nechtěli jsme do všeho mlátit, ale prostě v koncovkách tohoto zápasu si to Ostrava neuhrála sama, ale sety jsme dohráli našimi chybami,“ dodal Jiří Novák, trenér VK ČEZ Karlovarsko.

Postup do semifinále mohou slavit i v Českých Budějovicích, které vyhrály základní část. Naopak zatím je překvapivý průběh duelu Liberce s Odolenou Vodou, která vzala Severočechům jeden zápas. Ještě víc šokující je nepříznivý stav Kladna s Brnem. Středočeši jsou na pokraji vyřazení.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů - 3. zápasy:

České Budějovice - Ústí nad Labem 3:1 (-21, 12, 21, 17)
Nejvíce bodů: Křesťan 20, Michálek 12, Todua 11 - Kramár 20, Koci a Tibitanzl po 9. Konečný stav série: 3:0.

Kladno - Brno 1:3 (15, -18, -22, -18)
Nejvíce bodů: Vemič a Baranov po 12, Zajíček 8 - Okosanovič 26, Pražák 10, Hukel 9. Stav série: 1:2.

Liberec - Odolena Voda 3:0 (17, 18, 17)
Nejvíce bodů: Štokr 18, Pietruczuk 12, Veselý a Leikep po 7 - Mikula a Gear po 9, Vanags 5. Stav série: 2:1.

Ostrava - Karlovarsko 3:2 (-22, -23, 24, 23, 14)
Nejvíce bodů: Menner 19, Dvořák 17, Janků 16 - Wiese 27, Rejlek 20, Zmrhal 15. Konečný stav série: 3:0.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz

Aktuálně v ČR