Litvínov půjde do sezony s posilami na všech místech

18.05.2018
Nový sportovní manažer, nový trenér a nový lídr. Tyto zajímavé informace ohledně jednotlivých postů poskytli novinářům představitelé klubu HC VERVA Litvínov.

Litvínov se v minulé sezoně zachránil v extralize až díky úspěšné (ale náročné a napínavé) baráži. Aby ta následující sezona byla klidnější, rozhodli se v klubu k razantnějším změnám. V rámci reorganizace vedení klubu byl do funkce sportovního manažera schválen Josef Beránek. Tento bývalý skvělý hokejista je odchovancem právě litvínovského klubu. V kanadsko-americké NHL odehrál dlouhých devět let. Avšak největšího úspěchu dosáhl na olympijských hrách v Naganu, kde byl součástí našeho největšího hokejového úspěchu v historii českého hokeje. Navíc se pětkrát zúčastnil mistrovství světa.
V domácí soutěži získal třikrát mistrovský titul se Vsetínem. S pražskou Slavii slavil zlatou medaili 2x.

Ke změně v litvínovském klubu dochází i na pozici trenéra. Hlavním koučem se stal Milan Razým, který naposledy trénoval pražskou Slavii. V roce 2013 získal v roli hlavního trenéra titul s plzeňskou Škodovkou. Jako jeho asistent bude pokračovat u mužstva Radim Skuhrovec. Ve funkci trenéra brankářů zůstává Zdeněk Orct.

Třetí vekou posilou je Jakub Petružálek, který nedávno v Litvínově působil a pomohl mu výrazným způsobem k zisku premiérového titulu (2015). Petružálek hrál v minulé sezoně v Třinci, s kterým získal extraligové stříbro.

Aktuálně v ČR