Letošní květen je na Plzeňsku plný smrtelných nehod. Včera zemřel další řidič

17.05.2018
Včera v odpoledních hodinách došlo za Zálužím na Plzeňsku k havárii osobního auta. Třiadvacetiletý řidič nezvládl levotočivou zatáčku a ve vysoké rychlosti narazil do stromů a poté do betonové propusti. Mladík v autě zahynul.

Kromě záchranného vozu byl přivolán i vrtulník, ale i přes veškerou snahu už muži, který zůstal v autě zaklíněný, nebylo pomoci.

Podle policejního šetření jel mladík nepřiměřenou rychlostí, nezvládl průjezd zatáčkou a dostal se na nezpevněnou krajnici. "Dále narazil do příkopu, jehličnatých stromů a do betonové propusti. Vozidlo zůstalo mimo silnici na střeše,“ uvedla policejní mluvčí pro Plzeň-venkov Iveta Kořínková.

Náraz do stromu byl tak silný, že se motor z vozidla utrhl a ulétl přibližně třicet metrů od vraku. Škoda na autě byla vyčíslena na 120 tisíc korun.

Během měsíce května už je to šestý mrtvý na silnicích v Plzeňském kraji. Toto pondělí zemřela třiadvacetiletá žena při střetu dvou aut nedaleko Starého Plzence. Den předtím došlo k úmrtí dvou cizinců u Přeštic. 10. května narazil zezadu do kamionu slovenský řidič, na místě byl mrtvý. A o tři dny dříve byl nalezen v převráceném autě dvaapadesátiletý řidič, který také nehodu nepřežil.


Aktuálně v ČR